Hagyományok

A Diósgyőri Gimnázium a többi iskolához hasonlóan igyekszik megőrizni a hagyományokat, amelyekre a régi diákok szívesen emlékeznek vissza.

Ballagás a várban

A gimnázium egyik legszebb hagyománya a hivatalos iskolai ballagást követő fáklyás ballagás, melynek keretében a végzős diákok az esti órákban a gimnázium épületéből fáklyával végigvonulnak Diósgyőr utcáin a diósgyőri várba, ahol egy rövid műsorral vesznek búcsút az alma mater után a városrésztől is.

Kamarás Kosárlabda Kupa

Iskolánkban a sportnak, testnevelésnek nagy múltja van. Az alapokat a az országszerte ismert Kamarás házaspár - Mária néni és Pista bácsi - rakta le, akiknek emlékére 1997 óta rendezi meg gimnáziumunk a Kamarás Kosárlabda Kupát.

Bálok

A farsangi időszak eljöttekor, a báli szenzonban van minden évben a Diákbál és a Jótékonysági Bál, ezek kezdetekor a hagyomány szerint diákjaink nyitótánccal lépnek fel.