Játékos tantárgyi vetélkedő

A Diósgyőri Gimnázium Miskolc egyik nagymúltra visszatekintő intézménye. Az előző tanévben ünnepeltük fennállásának 125 éves jubileumát.

Ennek kapcsán rendeztünk egy vetélkedőt a végzős, 8. osztályos tanulókból álló csapatok számára. Az első alkalom sikerén felbuzdulva az idei tanévben is szeretnénk meghirdetni a játékos tantárgyi vetélkedőnket magyar (kötelező olvasmányok, közmondások, szólások), földrajz (országok nevezetes épületei, hungarikumok), fizika (látványos fizikai kísérlet megtekintése, hozzákapcsolódó feladatlap kitöltése), történelem (történelmi személyek felismerése) és testnevelés (olimpia–magyar vonatkozásban) tantárgyakhoz kapcsolódóan.

A vetélkedővel azt a célunkat szeretnénk elérni, hogy a gimnáziumunk iránt érdeklődő diákok játékos formában ismerkedjenek meg az iskola épületével, hagyományaival, történetével, és így bepillantást nyerhessenek a Diósgyőri Gimnázium mindennapjaiba.

A verseny helyszíne: Diósgyőri Gimnázium, aula

Részvevők: 8. osztályos tanulók - 3 fős csapat

Nevezési határidő: 2023. október 10.

Nevezés: suli@dig-misk.edu.hu email címen

Kérdés esetén 06/46-370-701 telefonszámon lehet érdeklődni.

Nevezési díj: a vetélkedőn nincs nevezési díj

A vetélkedő időpontja: 2023. október 26. 1400 , gyülekező az iskola portájánál: 1330.