Cím: 3534 Miskolc
Kiss Tábornok u. 42
suli@dig-misk.sulinet.hu
Telefon: (46) 370-701
Öregdiákok 1941-1950

1941

Az 1939-1945 közötti tanévek érettségi jegyzőkönyvei Kassán maradtak, ezért csak a végzős VIII. osztályok névsorát közöljük.

Osztályfőnök: Erdősi József

Alexy Géza, Bartos László, Bárdossy Vilmos, Berkó Miklós, Blumberger László, Csatáry József, Deutsch Gábor, Erdős Aladár, Fonalka Tibor, Franz Rezső, Friedmann József, Grosz Viktor, Guttman József, Hápka Gábor, Heczko Vilmos, Herp Adolf, Karabélyos Árpád, Kasicky Zoltán, Klein Gyula, Komjáthy Gábor, Komlós Salamon, Kovács Zoltán, Kusnyir Sándor, Radványi László, Reich Zoltán, Rosenfeld Tibor, Sohajda Béla, Spitz Tibor, Stein György, Szobota Ferenc, Tamás István, Varga István, Vasas Pál, Vánkos Jenő, Vitéz Ferenc, Zacariás Pál, Zimmermann András

Arnold Tibor m.t., Vechsler Gyula m.t.

 

1942

Az 1939-1945 közötti tanévek érettségi jegyzőkönyvei Kassán maradtak, ezért csak a végzős VIII. osztályok névsorát közöljük.

Osztályfőnök: Dr. Horváth Antal

Antónyi Tibor, Ballók László, Baumann ]stván, Bavolyár Gyula, Bazán Sándor, Bergida Ferenc, Burger Artur ág, Csatáry László, Csernai Imre, Draskóczy László,Fazekas Árpád, Gabriny János, Gergely Ká]mán,Gönnerth Miklós, Grünstein Tamás, Hofmann Tibor, Kabos Miklós, Keme György, Kern László, Kis Sebestyén, Klein Tibor, Langer Zoltán, Lustig Egon, Monek László, Nagy Zoltán, Rákosi Tamás, Róna György, Rosenzweig Lász]ó, Rozgonyi László, Schrwarcz Viktor, Szabó Mihály, Szabó Zoltán, Székely Károly, Szöghy Csaba, Varga Lóránt, Weisz Lajos, Zipszer Pál, Urbánszky István

hg. Lippe Alfréd m.t

 

1943

Az 1939-1945 közötti tanévek érettségi jegyzőkönyvei Kassán maradtak, ezért csak a végzős VIII. osztályok névsorát közöljük.

Osztályfőnök: Dr. Kiséry László

Andrásy László, Flaschner Miklós, Főző József, Friedmann Alfréd, Friedmann Rudolf, Frisch Vilmos, Hassák József, Heller Ferenc, Herp Antal, Horváth Ottó, Jencsik István, Karabélyos Jenő, Kis László, Kurimszky László, Luby Lajos, Menyhért László, Mészáros János, Németh István, Offner Róbert, Pányi Levente, Perlmulter Endre, Petes Pál, Rákos Péter, Rózsa Ottó, Rusznyák Tibor, Statter István, Stern Vilmos, Szabó Sándor, Széll Béla, Thomka István, Werner Ottó, Zsugyel Ernő

 

1944

Az 1939-1945 közötti tanévek érettségi jegyzőkönyvei Kassán maradtak, ezért csak a végzős VIII. osztályok névsorát közöljük.

A osztály

Osztályfőnök: Lerner Károly

Antónyi László, Barsch Ferenc, Bauernfeind Géza, Berki Imre rkat, Deutsch Ferenc, Dobay István, Fekete Sándor, Fördős László, Grossmann András, Herbach László, vitéz Hubay Bertalan, Katz Jenő, Keme Ervin, Kemenes András, Keselyák József, Ladányi Pál, Leblanc Antal, Nemcsisák Jenő, Prókai Pál, Púza István, Répásy János, Révész Imre, Schlesinger László, Szepesi György

 

B osztály

Osztályfőnök: Dr. Feley Loránt

Csiszárik János, Dankó Viktor, Deutsch Ernő, Farkas Tamás, Fodor Oszkár, Grünstein István, Hagovszky Béla, Horn György, Koscs László, Pilisy Zsigmond, Róth György, Róth Károly, Soós György, Spakovszky Sándor, Strider Péter, Szabó László, Sziklay Ödön, Sztehló Mátyás, Tóth István, Varga Béla, Varga László, Vassenszky Szilárd, Zimmermann Kurt

 

1945

Az 1939-1945 közötti tanévek érettségi jegyzőkönyvei Kassán maradtak, ezért csak a végzős VIII. osztályok névsorát közöljük.

Osztályfőnök: Nincs adat.

Rohány János

 

1946

Osztályfőnök: Nincs adat.

Fenyőházi László m.t., Mádai Sándor m.t., Papp Sándor m.t., Szerencsi Kálmán Lajos m.t., Tóth Ferenc m.t.

 

1947

Osztályfőnök: Schwartz Alajos

Baán Barnabás Aladár, Csaba Kálmán, Csekő Ágoston József, Kiss Lajos, Klinka József, Kovács József, Lengyel Ferenc, Maróti Miklós, Mikulik Mátyás Tibor, Mitrpach Lajos, Pálla Ödön, Rákay Imre, Szabó Sándor József Barnabás, Szalai János, Szedelényi Iván Gusztáv, Tűzkő Attila, Vajkó László Lajos, Vörös Elemér, Zalán György József Sándor Endre, Zolnai Aladár

 

1948

Osztályfőnök: Lerner Károly

Angyal István, Bodrogi Jenő, Diószegi Sándor, Fekete László Antal, Gimesi István, Riczkó László, Szabó Gyula, Szőke Jolán, Valikovics Ferenc, Zófián Ella Margit

Hámorszky Vince...mt, Hlavács Gyula László...mt, Kossin Klára Margit...mt, Nagy István...mt, Sóvári Ilona...mt, Svóváry Tivadar János Emil, Szalai János..mt, Turóczi Gizella Emma...mt, Vass Irén Mária...mt

 

1949

Osztályfőnök: Lerner Károly

Andrássy Károly, Béza László, Bozsik Margit, Dezső József, Fekete László, Gárdai Gyula János, Horváth Károly Zsigmond, Kozaróczy Gyula József, Köves Éva Erzsébet, Mágori József, Rigó István Gyula, Rőczei György, Takács István, Takács Tibor, Topiczer Imre, Zoltánffi Irén Magdolna, Beley Alfréd, Dajka János Dezső, Kazinczy János Imre, Szabó István

Elek János...mt, Fedor László...mt, Papszász László...mt, Tóth István...mt

 

1950

Osztályfőnök: Dr. Kiséry László

Adorján Zoltán, Bubóczki Barnabás, Dudás László, Faváry József, Fráger Ede, Huszár Vince, Koren Csaba, Kukuruda Sándor, Latakovits Gyula, Meskó Sándor, Pekó Valéria, Sasvári Béla