Napirend tervező tanulóknak

NAPIREND TERVEZŐ TANULÓKNAK

Kedves Gyerekek!

Az alábbi útmutatóval nektek szeretnék segíteni abban, hogy az otthon töltött idő alatt olyan napirendet alakítsatok ki, amely segít benneteket, hogy hasznosan töltsétek el a rendelkezésre álló időt. A legjobb, ha saját magatok alakítjátok ki és írjátok le a napirendeteket, de ha lejjebb tekertek, találtok kész napirend mintákat is, akár ezeket is használhatjátok!

Napirendedet leírhatod egy lapra, vagy használhatsz táblázatkezelőt, de a Keep-et is, ami ingyenes és könnyen használható és ami nagyon jó benne, hogy minden nap kipipálhatod, amit sikerült megcsinálni.

Szempontok a napirend megtervezéséhez:

1. Tervezd meg, mikor kelsz fel!

2. Készülj elő a tanulásra: alakíts ki magadnak egy helyet, ahol nyugodtan tudsz tanulni, és lehetőleg semmi nem vonja el a figyelmed. Az asztalod legyen tiszta és rendezett, kellően világos. Tanulási környezetedet díszítheted számodra kedves tárgyakkal: fényképekkel, rajzokkal, virágokkal. Kérd meg családtagjaidat, hogy tanulás közben ne zavarjanak!

3. Osztd be az idődet, tervezd meg, hogy melyik tantárggyal kezded és milyen sorrendben fogsz haladni. Mikor tartasz szünetet, a szünet hány perces és mit csinálsz a szünetben, ami kiszakít a tanulás folyamatából. Ebben kérheted az osztályfőnököd, esetleg szüleid segítségét is.

4. Fontos a tanuláson kívüli feltöltődés is, hiszen a szabadidős programok is korlátozottak lettek. Nincsenek edzések, egyéb szervezett különórák. Meg kell tanulni elfoglalni magunkat, és kielégíteni a mozgás iránti igényünket.

5. Tervezd meg mit csinálsz délután, mivel töltöd a szabadidődet! Figyelj oda arra, hogy minden nap mozogj! Írd le, hogy egy nap hány percet töltöttél mozgással.

6. Tervezd meg, mikor fekszel le este!

A következő képen további tippeket találsz az otthoni tanuláshoz: