Testnevelés tehetségkutató verseny

Versenykiírás

tehetségkutató testnevelési felmérés

A verseny célja: felkészülés a köznevelési típusú sportiskolai osztályba alkalmassági vizsgára, erőfelmérés

Ideje: 2017. december 14. (csütörtök) 13:00 óra

Helye: Diósgyőri Gimnázium tornaterme (3534 Miskolc, Kiss tábornok u. 42.)

Résztvevők: az általános iskolák 8. osztályos tanulói

Nevezés: kiliansport@gmail.com e-mail címen vagy a helyszínen a feltüntetett időpontig

Nevezési határidő: 2017. december 13-án 12:00 óráig

Díjazás: 1-3. helyezett (fiú-lány) ajándék és oklevél jutalomban részesül, illetve a kiemelkedő teljesítményt nyújtó tanulók mentesülnek a februári felvételi alkalmassági vizsga alól.

Értékelés: elérhető pontszám versenyszámonként 10 pont, összesen 100 pont

Nevezési lap

Végeredmény

VERSENYFELADATOK:

1. Ingafutás időre: 12 m-es távolságon futás oda-vissza 3-szor, a vonalat lábbal érintve.

2. Súlypontemelkedés mérés.

3. Fekvőtámaszban karhajlítás-nyújtás (a fiúknak láb a zsámolyon, lányoknak láb a talajon), és hasizom gyakorlat: hanyattfekvésből felülés folyamatosan egy percig (társ fogja a felülést végző bokáját).

4. Ötösugrás: indulás helyből.

5. Kosárlabda ügyességi gyakorlat időre: labdavezetés ügyesebb kézzel egymástól 4 m-re elhelyezett 4 db bólya megkerülésével, visszafelé labdavezetés ügyetlenebb kézzel, bólya kerülése nélkül.

6. Összefüggő talajgyakorlat:

• kézenátfordulás oldalt (cigánykerék) tetszőleges oldalra, terpeszállásba

• 90 fokos fordulat, fellendülés kézállásba, gurulóátfordulás előre guggolótámaszba

• emelés fejállásba, érkezés vissza guggolótámaszba

• emelkedés szögállásba, karlendítéssel magastartásba, csípőhajlítás karleengedéssel mélytartásba, dőlés hátra kéztámasszal nyújtott ülésbe, gurulóátfordulás hátra guggolótámaszba

• emelkedés állásba, néhány lépés nekifutás repülő gurulóátfordulás (tigrisbukfenc) előre, alapállás

7. 1 kg-os medicinlabda hajítás (egykezes felsődobás) távolságra.

8. Helyből távolugrás.

9. Női kézilabdával egykezes felsődobás falra 30 másodpercen keresztül.

10. 300 m-es ingafutás időre (12x25 m).

A végeredményt és a pontszámokat a Diósgyőri Gimnázium honlapján tesszük közzé, és az iskola főbejáratánál is megtekinthető lesz. Aki nem szeretné, hogy a neve szerepeljen, fantázianevet vagy kódszámot is megadhat.

Miskolc, 2017. november 06.

Borbély Péter

testnevelés tagozatvezető