Testnevelés tehetségkutató verseny

Versenykiírás

tehetségkutató testnevelési felmérés

A verseny célja: felkészülés a köznevelési típusú sportosztályos képzés felvételire, erőfelmérés

Ideje: 2023. december 11. ( hétfő ) 1300

Helye: Diósgyőri Gimnázium tornaterme
          (3534 Miskolc, Kiss tábornok u. 42.)

Résztvevők: az általános iskolák 8. osztályos tanulói

Nevezési határidő: e-mailben: suli@dig-misk.edu.hu

Nevezési lap

A tehetségkutató célja, hogy a versenyre jelentkező tanulók felmérhessék, hol tartanak a felkészülésben, hogy a későbbiekben sikeres alkalmassági vizsgát tegyenek a gimnázium sportosztályába, illetve a jelentkezők közül az első 3 legjobban teljesítő diák mentesül a testnevelés alkalmassági vizsga alól.

VERSENYFELADATOK:

1. Rövid ingafutás (12 m-es távolságon futás 3x oda-vissza)

2. Súlypontemelkedés (helyből, páros lábról)

3. Fekvőtámaszban karhajlítás, nyújtás (állnak érintenie kell a talajt) hasizom gyakorlat: hanyatt fekvésből felülés, folyamatosan egy percig ( tarkóra tett kézkönyökének érinteni kell a combot)

4. Ötösugrás (indulás helyből, páros lábról)

5. Kosárlabda ügyességi gyakorlat időre (labdavezetés ügyesebb kézzel egymástól 4 m-re elhelyezett 4 db medicinlabda megkerülésével, visszafelé labdavezetés ügyetlenebb kézzel, medicinlabda kerülése nélkül)

6. Torna, összefüggő talajgyakorlat fiú >>> - lány >>> (fellendülés kézállásba, gurulóátfordulás előre, emelés fejállásba, ereszkedés guggoló támaszba, 90 fokos fordulattal cigánykerék balra/jobbra, lábzárás 90 fokos fordulattal, gurulóátfordulás hátra („kiszúrás” magasabb szintű végrehajtás)

7. Medicinlabda (1kg) hajítás távolságra

8. Helyből távolugrás

9. Falra passz (faltól 3m-es távolságból, 2m magasságba egykezes felső dobás 2-es méretű kézilabdával)

10. Hosszú ingafutás (25 m-es távolságon futás 6x oda-vissza)

Az első 5 gyakorlat megegyezik az alkalmassági vizsga gyakorlataival, melyet videó formátumban meg is lehet tekinteni a Diósgyőri Gimnázium honlapján. >>>

A végeredményt és a pontszámokat a Diósgyőri Gimnázium honlapján tesszük közzé, és az iskola főbejáratánál is megtekinthető lesz. Aki nem szeretné, hogy a neve szerepeljen, fantázianevet vagy kódszámot is megadhat.

Miskolc,

Borbély Péter