Vaskobak Geológiai Vetélkedő

FELHÍVÁS VETÉLKEDŐRE

A miskolci Diósgyőri Gimnázium a Miskolci Egyetemmel és a miskolci Herman Ottó Múzeummal közösen a Borsod-Abaúj-Zemplén megye középiskolás diákjai részére „Vaskobak” geológiai vetélkedőt hirdet.

A vetélkedőn részt vehetnek a középiskolák 3 fős csapatai.

A vetélkedő 2 fordulóból áll:

Az első fordulóban a csapatoknak a megadott alábbi három téma közül kell egyet kiválasztaniuk, és írásban kifejteniük:

Dunazug-hegység geológiai felépítése

vagy

Az Északi-középhegység gyógyvízkészlete és hasznosítása

vagy

Dr. Peja Győző geológus élete, munkássága

A dolgozatok terjedelme 5-10 oldal legyen. Kérjük a csapatokat, hogy a dolgozatokat szövegszerkesztő program segítségével készítsék el, a szöveg 12-es betűméretű legyen, 1,5-es sorközzel, a margó 2 cm-es legyen. Az ábrákat, képeket kérjük, hogy a szövegbe a megfelelő helyen illesszék be címével, feliratozásával együtt, illetve a szövegben történő hivatkozással. Kérjük, hogy a dolgozatok borítékjára írják rá a csapattagok, illetve a felkészítő tanár(ok) nevét.

A dolgozatok elküldése egyúttal a vetélkedőre való jelentkezést jelenti!

A megoldásokat az alábbi címre várjuk:

Diósgyőri Gimnázium
Biológia-kémia-földrajz munkaközösség
3534 Miskolc, Kiss tábornok u. 42.

Beküldési határidő: 2017. október 25. (szerda)

A második fordulóba – melyet a Diósgyőri Gimnáziumban 2017. december 02.(szombaton) rendezünk – a legjobb pályamunkát beküldő csapatokat hívjuk meg, amelyről telefonon és hagyományos postai úton is értesítést küldünk (ezért kérjük, hogy a telefonszámukat és postacímüket pontosan küldjék el).

A csapatok itt szóbeli vetélkedőn szakmai zsűri előtt bizonyíthatják tudásukat és felkészültségüket a földrajz és az ásványok területén.

A helyezettek oklevél és tárgyjutalomban részesülnek.

A második forduló idején 2017. december 02-án, szombaton 10–17 óráig iskolánkban  Ásványbazárt rendezünk!

Szeretettel várjuk a középiskolák csapatait, felkészítő tanárait, illetve az ásványok világa iránt érdeklődőket és vásárlókat!

A miskolci Diósgyőri Gimnázium Igazgatósága és
Biológia-kémia-földrajz munkaközössége